Lampy solne - sklep internetowy

W ofercie naszego sklepu internetowego można znaleźć niepowtarzalne lampy solne, wyprodukowane z różowej soli himalajskiej, które korzystnie wpływają na jakość powietrza poprzez zmniejszanie ilości szkodliwych jonów dodatnich w pomieszczeniach. Staną się one również niezastąpionym elementem dekoracyjnym np. w pokoju gościnnym czy biurze firmy. Dzięki lampom solnym, zyskają Państwo lepsze samopoczucie oraz ciepłe, przytulne światło, miłe i przyjemne dla oka. Produkty te nie tylko pięknie się prezentują, ale także leczą, mają cudowny wpływ na nasz organizm oraz działają kojąco i uspokajająco na duszę.

Lampy solne – historia

Lampy solne po raz pierwszy pojawiły się najprawdopodobniej na początku XX wieku w Wieliczce, jako jedne z ozdób wykonywanych przez górniczych artystów. W latach 80-tych były już popularną pamiątką z owej kopalni, a w następnej dekadzie rozpoczęto ich eksport do Niemiec, gdzie rozwijała się moda na produkty ekologiczne. Wtedy to Polska nadal była liderem produkcji lamp solnych, lecz jako że rozprzestrzeniły się one w wielu krajach, zaczęto próbować je tworzyć także w innych częściach świata. Kluczowym aspektem była dostępność do odpowiedniego rodzaju złóż– okazało się, że można je znaleźć także w Pakistanie i obecnie często spotyka się również produkty importowane właśnie stamtąd.

Lampa solna jako neutralizator elektrosmogu

W dzisiejszych czasach urządzenia elektroniczne dominują w niemal każdym aspekcie naszego życia. Ułatwiają pracę, pomagają w wykonywaniu obowiązków domowych, zapewniają nam rozrywkę i nie tylko. Należy jednak wiedzieć, że takie sprzęty powodują gromadzenie się jonów dodatnich i powstawanie tzw. elektrosmogu, mającego negatywny wpływ na jakość powietrza, a co za tym idzie – na nasze samopoczucie. Niedrogim, a skutecznym rozwiązaniem tego problemu będzie właśnie lampa solna. W wyniku podgrzania minerału przy użyciu żarówki, podnosi się poziom jonów ujemnych, dzięki czemu możemy czuć się lepiej. Lampa solna pomaga również osobom zmagającym się z bezsennością, nerwicą i reumatyzmem. Warto ją postawić np. obok łóżka, telewizora, komputera, a także w pokoju dziecięcym. Jest to nie tylko produkt dobry dla naszego zdrowia, ale również będący ciekawą ozdobą wnętrza.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl