Sole do kąpieli - sklep internetowy

Sól himalajska to najczystsza i najszlachetniejsza z soli. Idealne proporcje minerałów, które w sobie zawiera mają cudowny wpływ na nasz organizm. Sól nie tylko poprawia smak potraw, ale zawiera w sobie także elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki soli himalajskiej wiele dań nabiera bardziej wyrazistego smaku, jednak używana jest nie tylko w kuchni. To środek używany też w medycynie naturalnej, świetnie odtruwa, oczyszcza organizm a nawet pomaga w leczeniu przeziębienia.

Jaka sól himalajska może być stosowana do celów zdrowotnych?

Skóra pełni między innymi rolę narządu wymiany. W czasie solnej kąpieli, minerały wnikają w głąb Twojej skóry jako jony. Dzięki takiej stymulacji, komórki naturalnie rozwijają się w żywych warstwach skóry. Sól himalajska pomaga zrównoważyć słabe punkty bioenergetyczne, a także aktywuje energię przepływającą przez całe Twoje ciało.


Ludzki organizm jest skonstruowany w taki sposób, aby utrzymywać ciśnienie osmotyczne na stałym poziomie. Oznacza to właściwe proporcje między wodą a solami mineralnymi, które są w niej rozpuszczone. Ciekawostką jest fakt, że stężenie soli w ustroju jest podobne do tego występującego w morskiej wodzie. Przypuszczalnie zjawisko to wynika z pamięci komórek o rewelacyjnej soli praoceanu.


Na ową naturalną sól krystaliczną przez miliony lat działało olbrzymie ciśnienie. Dzięki niemu, mogła się ona w pełni wykształcać. Im wyższe było ciśnienie, tym doskonalszą strukturę tworzyło. To działanie, przy współudziale energii, przyczyniło się do najbardziej perfekcyjnej geometrycznej struktury kryształów soli.


Sól krystaliczną można znaleźć w czystych, lekko białych, subtelnie różowych czy delikatnie czerwonych połyskujących żyłach gór solnych. Krystalizuje się ona w miejscach, w których właściwe ciśnienie utworzyło tą doskonałą budowę soli krystalicznej. Stosując terminologię geologiczną, doskonała forma soli krystalicznej nosi nazwę halitu. Niegdyś zwana była również „solą króla”, gdyż jedynie rodziny królewskie mogły cieszyć się jej wspaniałymi właściwościami. Zwykli poddani otrzymywali jedynie sól kamienną.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl